Jaki lek na kaszel

  • Posted on: 16 October 2013
  • By: ewa

Kaszel to reakcja odruchowa, aby oczyścić drogi oddechowe ze śluzu i innych substancji drażniących, takich jak kurz i dym. Kaszel może być mokry lub suchy, i zazwyczaj ustępuje w ciągu dwóch tygodni.

Zazwyczaj, leczenie nie jest konieczne, ale domowe środki zaradcze, zawierające miód i cytrynę mogą pomóc złagodzić kaszel krótkoterminowy. Nie ma szybkiego sposobu na pozbycie się kaszlu spowodowanego infekcją wirusową. Zazwyczaj ustępuje on po tym, jak układ odpornościowy zwalczy wirusa.

Kaszel suchy czy mokry?
Suchy kaszel występuje zazwyczaj wtedy, kiedy odczuwamy w gardle łaskotanie/drapanie, które wywołuje kaszel. Nie jest wtedy produkowana flegma (gęsty śluz). Zwykłe przeziębienie lub grypa powodują kaszel suchy, ponieważ mózg myśli, że stan zapalny gardła i górnych dróg oddechowych jest obcym obiektem, i próbuje go usunąć po przez kaszel.

Przy kaszlu mokrym zazwyczaj produkuje się śluz. Ten rodzaj kaszlu jest pomocny, ponieważ usuwa flegmę z płuc.

Więcej informacji na temat objawu chorobowego: http://www.dobrylekarz.info/opis-choroby/kaszel.htm

Leczenie:
Zobacz się z lekarzem, jeśli kaszel trwa przez ponad dwa tygodnie po infekcji wirusowej lub jeśli kaszel jest stopniowo coraz gorszy. Natychmiast porozmawiaj ze swoim lekarzem w przypadku wystąpienia trudności w oddychaniu, bólu w klatce piersiowej lub kasłania krwią.

Jeśli twój lekarz nie jest pewien, co powoduje kaszel może skierować cię do specjalisty od układu oddechowego. Może również poprosić o wykonanie pewnych badań, w tym:
- RTG klatki piersiowej
- pobrania próbki flegmy do analizy
- badania spirometrycznego (wdychanie i wydychanie powietrza do rurki podłączonej do komputera)
- testów alergicznych

Jakie leki na kaszel? Zobacz listę:

 kaszel, by David Castillo Dominici/www.freeedigitalphotos.net

Skomentuj

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.