Smecta - Diosmectite - zastosowanie i działanie lecznicze

Sklad: 
Postać leku: 
proszek do sporządzania zawiesiny doustnej
Wskazania: 

Lek stosowany jest w leczeniu stanów biegunkowych u dzieci i dorosłych. Lek znalazł również zastosowanie w objawowym leczeniu bólów towarzyszących chorobom przewodu pokarmowego.

Dawkowanie: 

Preparat do stosowania doustnego. W zapaleniu przełyku preparat stosować po posiłku, w pozostałych wskazaniach między posiłkami. Dorośli 1 saszetka 3 razy na dobę. Na początku leczenia, w przypadku ostrej biegunki dawkę dobową można podwoić. Należy rozpuścić zawartość saszetki w około 100 ml wody, wypić.
 
Dzieci do 1 roku życia 1 saszetka na dobę w dwóch równych porcjach. Dzieci od 1 do 2 roku życia 1-2 saszetki na dobę. Dzieci po 2 roku życia 2-3 saszetki na dobę. Należy rozpuścić zawartość saszetki w około 50 ml wody, można też podawać z półpłynnym pokarmem.
 
Uwaga!  Podczas leczenia biegunki konieczne jest uzupełnienie płynów i elektrolitów. Jeżeli nie dojdzie do ustąpienia objawów w ciągu 2-3 dni, należy zgłosić się do lekarza. Jeżeli oprócz bólu występuje gorączka lub wymioty, należy natychmiast zgłosić się do lekarza.

Możliwe skutki uboczne: 

Niekiedy mogą występować tendencje do zaparć, które ustępują po zmniejszeniu dawki.
 
Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługi maszyn.

Skonsultuj się z lekarzem: 

Gdy występuje u Ciebie nietolerancja fruktozy, zespół złego wchłaniania glukozy i/lub galaktozy, lub z niedobór sacharozy-izomaltozy (rzadkie choroby dziedziczne).
 
Gdy przyjmujesz inne leki. Zaleca się, aby inne leki podawać 2 godziny przed lub 2 godziny po zastosowaniu preparatu Smecta.
 
Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.

Skomentuj

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.