Tokovit A + E - Retinoli palmitas, Tocopherolum - zastosowanie i działanie lecznicze

Postać leku: 
kapsułki
Wskazania: 

Profilaktyka i uzupełnianie niedoborów witaminy A i E, między innymi zapobieganie niedoborom prowadzącym do zaburzeń wzrostu, zmian chorobowych w obrębie nabłonków i błon śluzowych, rogowacenia naskórka, niedowidzenia zmierzchowego; profilaktyka chorób serca i układu krążenia (zwłaszcza miażdżycy i choroby niedokrwiennej serca); łagodzenie skutków stresu. Zwiększone zapotrzebowanie na witaminę A i E, między innymi: okresy intensywnego wzrostu i rozwoju organizmu, wzmożony wysiłek fizyczny, stosowanie diet eliminacyjnych, przebywanie w skażonym środowisku, a także u osób palących i narażonych na stres.

Dawkowanie: 

Doustnie, w czasie śniadania. Profilaktycznie dorośli i dzieci od 12 rok życia: 1-2 kapsułka dziennie; dzieci 5-11 rok życia: 1 kapsułka dziennie. W niedoborze witaminy A i E stosuje się większe dawki.
 
Uwaga! Nie stosować z innymi preparatami zawierającymi witaminę A.
 
Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.
 
Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne: 

Przy zalecanym dawkowaniu preparat jest zazwyczaj dobrze tolerowany.

Skonsultuj się z lekarzem: 

Gdy masz nadwrażliwość na retinol, tokoferol lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, nadmiar witaminy A w organizmie.
 
Gdy przyjmujesz cholestyraminę, parafinę płynną, neomycynę, witaminę K, doustne leki przeciwzakrzepowe, estrogeny, preparaty żelaza, insulinę, glikozydy.
 
Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Ostrożnie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.

Specjalizacja: 

Skomentuj

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.